Hádať sa je ľudské

Autor: Zuzana Bernáthová | 19.4.2011 o 9:09 | Karma článku: 3,18 | Prečítané:  874x

Fascinuje ma ľudská vlastnosť hádať sa. Ako sa ľudia dokážu hádať z úplných maličkostí, vyhľadávať hádky či prekutrávať každé jedno písmenko, aby prišli na iný význam vety, ktorý nepozná ani sám autor myšlienky.

A to nehovorím, že keď sa zíde skupinka podporujúcich nejakú vec a príde tam aj človek, ktorého tá vec nezaujíma alebo ju neznáša (to platí aj o sociálnych sieťach, kde sa zrejme medze nekladú v tom negatívnom zmysle) a dokazuje si niečo pre ostatných neurčité a zhanobuje ich.

 

Na čo je to dobré? Dokázať si, že on je niečo viac, pretože pridal svoj nenávistný komentár medzi ľudí, ktorých to niečo zaujíma? Možno je to len forma nejakej novej inteligencie, ktorú my ostatní asi nikdy nepochopíme.

 

Ale ľudia v sebe zrejme hádanie sa majú zakorenené. Samozrejme, nehovorím, že je to vždy len zlá vec. Občas sa pohádame pre dobro veci, pretože 100% vieme, že máme pravdu. Ale každá hádka má svoje hranice.

Zbytočne sa hádať, že z tej 20eurovky nechcem za rožky a maslo vydať žiadne centy alebo keď sa mi neuhneš, tak ťa zbijem!, je fakt o ničom. Hlavne tým posledným si akosi často podaktorí dokazujú, že majú niečo naviac (človek aby sa potom bál chodiť piatok večer domov z mesta).

 

Ale taká je už ľudská spoločnosť. Celý svet sa zmeniť nedá, no môžeme aspoň obrniť seba proti tým najhorlivejším „hádačom“.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Nesledujeme mohutnú wagnerovskú operu, skôr reláciu o varení

Každý bude trochu nespokojný.


Už ste čítali?